Materské školy zažívajú v posledných desaťročiach neskutočne turbulentné roky. Najprv sa spolu so znížením počtu detí museli zásadne zredukovať, teraz ich je naopak nedostatok alebo musia prijímať väčšie množstvo detí a kapacita im nestačí. Obec potrebuje často navýšiť kapacitu materskej škôlky naozaj rýchlo. Zatiaľ čo na murovanú stavbu a jej realizáciu by musela čakať aspoň rok, drevostavba vyrastie v priebehu štyroch mesiacov.

Modulárne drevostavby môžu veľmi dobre fungovať aj ako rozšírenie už stojacich budov. Výhodné sú i ekonomicky, pretože oproti murovanej stavbe je cena zhruba polovičná.

Pozvite nás do výberového konania podľa 134/2016 Zb. Zákona o zadávaní verejných zákaziek. Radi vám pripravíme konkrétnu ponuku.

 

Video z celej tejto realizácie od výroby až po montáž môžete vidieť tu:

 

Viac o tejto realizácii si môžete prečítať tu:

https://www.ekomodular.cz/sk/blog/ve-strelicich-u-brna-roste-prvni-materska-skolka-v-cr-udelana-formou-modularni-drevostavby/

 

Nebo zde: Fermacell

 

Na fotky z tejto realizácie sa môžete pozrieť tu:

https://www.ekomodular.cz/sk/realizace/ms-strelice-u-brna/

Potrebujete rozšíriť Vašu MŠ len o jednu triedu? Nižšie Vám ponúkame variant, ako je to už do 4 mesiacov možné. Trápi nás, v akých podmienkach sa niektoré súčasné MŠ nachádzajú. Rokujeme so starostami i riaditeľmi škôl a predvádzame im absolútne ekologický a inovatívny spôsob stavieb, ktoré sú zdravotne neškodné a plnohodnotné a v ktorých sa deti budú cítiť skvelo. Táto malá škôlka je zložená z 3 modulov a je navrhnutá pre 13 detí.

Kontaktujte nás ohľadne osobnej schôdzky.

Máme rozpracovaných veľa projektov. Nižšie Vám dáme ochutnať jeden z nich, ktorý by sa mal realizovať v juhomoravskom kraji. Ide o MŠ zloženú zo štyroch modulov, ktorá pokryje kapacitu 28 detí. Vizualizácie, ktoré sú k dispozícii nižšie, sú zasadené do reálneho prostredia, tak, ako to bude vyzerať v skutočnosti.

Potrebujete len konzultáciu, prípadne máte záujem o vytvorenie cenovej ponuky?

Kontaktujte nás a my za Vami radi prídeme.

 

Vodné záchranné stanice

Realizovali sme modulárne drevostavby pre potreby vodných záchranárov. Základnými požiadavkami boli vysoká efektivita stavby a jej ekonomická prevádzka, preto si záchranári vybrali práve modulárne riešenie domu. Variabilita atypického modulárneho domu umožňuje vytvoriť oddelený priestor pre personál a prípadné zdravotné zásahy i krytú terasu pre maximálny komfort posádky stanice.

Atypické je i riešenie fasády a doplnkových prvkov, ktoré sme vymysleli so zreteľom na maximálnu životnosť v náročnom prostredí a vysokú vlhkosť.

Stanicu Vodnej záchrannej služby pri vodnej nádrži Hracholusky tvorí modulárny dom zostavený z troch modulov v tvare U. Modulárna drevostavba disponuje ošetrovňou so skladom, dvoma samostatnými spálňami, spoločenskou miestnosťou s kuchyňou a jedálňou i sociálnym zázemím. Veľkou prednosťou modulárneho domu v tvare U je súkromná krytá terasa, ktorá záchranárom slúži ako odpočinkové miesto medzi jednotlivými výjazdmi.

Stavbu realizovala naša bývalá partnerská spoločnosť Úsporné bydlení s.r.o.

Stanica Vodnej záchrannej služby pri Dalešickej priehrade slúži na rovnaké účely ako pri nádrži Hracholusky, jej realizácia však vyzerá úplne inak. Je zostavená z dvoch modulov v tvare L, ktoré vytvárajú krytú pobytovú terasu. Modulárna drevostavba poskytuje záchranárom ošetrovňu so skladom, spoločenskú miestnosť s kuchyňou a jedálňou i sociálne zázemie. Terasa slúži na odpočinok medzi jednotlivými výjazdmi.

Stavbu realizovala naša bývalá partnerská spoločnosť Úsporné bydlení s.r.o.

Ak sa chcete odpútať od všedných dní a zažiť vrcholnú romantiku, uvažujte o bývaní na vode. Samozrejme nejde o variant pre každého, ale u kohokoľvek môže v živote nastať moment, keď si také bývanie bude môcť dovoliť, keď si ho zaslúži a zadováži. Pre bývanie na vode je modulárna drevostavba ideálnym riešením.

Modulárny dom sa na plávajúci pontón inštaluje štandardným postupom ako pri iných modulárnych drevostavbách. Jeho vysoký štandard kvality zaručuje, že vydrží i v náročných podmienkach na vodnej hladine. Drevostavba v pohode zvládne vlhkosť, vietor, striedanie teplôt a samozrejme aj plavbu.

Projekt hausbótu je limitovaný len veľkosťou a nosnosťou pontónu, zvyšok záleží len na vašich predstavách.

Vizualizáciu a návrh hausbótu pripravil Petr Korecký.

Tiny house – to nie je bývanie pre každého, ale zároveň má čoraz viac a viac svojich fanúšikov.

Zároveň je to i architektonické a sociálne hnutie, ktoré presadzuje život len v malých domoch.

Domček s okrúhlym oknom ako plnohodnotné bývanie pre pár, alebo šťavnatá víkendovka.

Stavba používa hodnotné prírodné materiály – vo vnútri sú dubové podlahy a hlinené omietky, ktoré zaisťujú skvelú klímu a spolu so zelenou strechou eliminujú potenciálne prehrievanie stavby v lete. Na krytej teraske, ktorá je ako ďalší obývací priestor od jari do jesene, môžete vysedávať počas letných búrok a sledovať krajinu.

Vizualizáciu a návrh pripravil Petr Korecký.

Tiny house apartmán

 

Ide o dom navrhnutý v spolupráci s architektmi, kde až konkrétny klient bude rozhodovať o tom, aké technológie v dome budú alebo naopak nebudú. V tomto variante je navrhnutá kompaktná jednotka  PICHLER PKOM4 CLASSIC od rakúskej renomovanej značky.

Dom je navrhnutý v pasívnom štandarde vo variante na kľúč a očakáva sa, že sa bude danému klientovi prispôsobovať na mieru. So zreteľom na pozemok a s ohľadom na jeho preferencie. Počíta sa s dotáciou NZÚ. Máme pre Vás riešenie, napíšte nám pre viac informácií.

 

Snívate už roky o jedinečnom obydlí, ale nestretli ste sa s vhodným realizátorom? Možno máte presnú predstavu o tom, čo chcete, ale mnohé stavebné firmy, ktoré realizujú murované domy, vám to nedokážu ponúknuť. V takých situáciách predstavuje modulárna drevostavba výbornú voľbu. Hodí sa pre všetky atypické, nadštandardné a jedinečné projekty.

Rad našich klientov prichádza so špecifickými požiadavkami a spoločne realizujeme modulárne domy na mieru. Prezrite si niektoré z nich.

Máte individuálny projekt a chcete ho konzultovať?

Máte vo všetkom jasno a potrebujete váš atypický projekt realizovať?

Neuspeli ste u firiem, ktoré sa zaoberajú len štandardizovanou výstavbou?

Máme riešenie. V spolupráci s našou projekčnou firmou Vám ponúkame možnosť výstavby modulárnych domov na mieru. pozrite sa na 2 konkrétne návrhy, ktoré sme klientovi skreslili a vyrobili na mieru.

Dvojmodul L so sedlovou strechou 3,5+kk
Plocha:
 zastavaná 60 m2, úžitková 82 m2
Typ: konštrukcia NED, stavba na kľúč, U stena = 0,15 W/m²K, U strecha = 0,12 W/m²K
Založenie: zemné skrutky Bayo-s (realizátor Chytré základy)
Zaujímavosť: Atypický projekt so sedlovou strechou v časti hlavného modulu a zelenou strešnou terasou nad vedľajším modulom. Modul sa dodáva na kľúč, inštalácia prebiehala na mieste, vrátane dokončovacích prác. Na prepravu boli použité dva ťahače, pričom prvý viezol hlavný modul a druhý viezol vedľajší modul a demontovanú sedlovú strechu. So zreteľom na inštaláciu strechy prebiehali dokončovacie práce necelý týždeň.
Dátum realizácie: 07 / 2018

Projekt atypického dvojmodulu so sedlovou strechou 3,5+kk
Plocha: zastavaná 64,9 m2, úžitková 82,1 m2
Typ: konštrukcia NED, stavba na kľúč, U stena = 0,15 W/m²K, U strecha = 0,12 W/m²K
Založenie: zemné skrutky Bayo-s (realizátor Chytré základy)
Zaujímavosť: Atypický projekt so sedlovou strechou využíva v čo najvyššej miere vnútorný priestor. Na neveľkom pôdoryse sa nachádzajú 2 izby, kuchyňa s jedálňou a obývačkou a v podstrešnom priestore odpočinková zóna s pracovňou.

Všetky atypické a jedinečné projekty nás nesmierne bavia, ale tento bol naozaj špeciálny. Oslovil nás zákazník z Maďarska s úplne úžasne situovaným pozemkom. Výhľad priamo na Balaton. Vyvýšený pozemok. Veľkorysý rozpočet. Z ôsmich modulov sme navrhli a poskladali dom, ktorého realizácia prebehla na jeseň roku 2019, bohužiaľ však formou panelovej výstavby priamo na pozemku klienta. Výhody modulárnej výstavby sa pri tomto projekte nakoniec nekonali, tak snáď si to napríklad s vami vyskúšame niekde inde.

V lete 2020 sme neďaleko Zlína v malebnej lokalite postavili tento krásny trojmodul pre štvorčlennú rodinu. V šikmom teréne bolo usadenie domu viac než náročné, ale opäť nás zachránili zemné skrutky. Majitelia domu si vybrali pôdorys vytvorený špeciálne na želanie, tak, aby vo svahu pôsobil čo najvznešenejšie. Podívajte sa do sekcie realizácie, ako sa konečná stavba líšila od pôvodných vizualizácií.

Pripravili sme nádhernú stavbu rodinného modulového domu neďaleko Brna. Mladá rodina nás oslovila s presnými požiadavkami a rozhodla sa pre naše riešenie práve kvôli pevnej cene projektu bez prác navyše. Lokalita stavby je dychberúca a priamo si žiada o originálnu stavbu. Vyrástol na nej pasívny štvormodul a je to vôbec prvá pasívna poschodová stavba našej firmy, ale aj v celej ČR. Scenéria domu je fotogenická – úžasná dispozícia, zelená strecha, pekný pozemok

Dom predstavuje atypický projekt trojmodulu P. Pre túto realizáciu sme vytvorili projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie a boli s klientom v kontakte už od prvej chvíle, keď začal o stavbe premýšľať. Zároveň sme preň realizovali odpočinkovú terasu s pergolou a zaisťovali dodávku celej kuchyne. Až prvý raz otvorí dvere svojho domu, môže si priamo uvariť kávu a posedieť pod pergolou. Nie je to krása? Ešte aby nie! Navyše je celý dom obložený dreveným obkladom, takže do vidieckej krajiny naozaj nádherne zapadne.

V decembri 2020 sme dokončili atypický štvormodulový pasívny dom. Stavba má jediné obmedzenie – želanie jej budúceho majiteľa. Ten vždy chcel naozaj veľký rodinný dom na kľúč v pasívnom štandarde. A pretože oceňuje všetky výhody modulárnych drevostavieb, zvolil rekuperačné vetranie, dom vybavil vonkajšími žalúziami, chytrými technológiami a radom ďalších technických vychytávok. Táto realizácia v Košickom kraji nás nesmierne bavila a veríme, že sa majiteľovi domu skvelo býva.

Ide o poschodový rodinný dom. Dom sa prilepuje k už stojacemu domu – dva moduly v prízemí a dva moduly tvoria 1. NP. Rodinný dom je spracovaný v pasívnom variante a má krásnu zelenú strechu. Druhá pasívna poschodová modulárna drevostavba v našej firme i v celej ČR. Dom získal dotáciu NZÚ a bol postavený a skolaudovaný za rekordne rýchly čas – za 6 mesiacov od vydania stavebného povolenia.

Pre mladú rodinu s dvoma deťmi sme postavili atypický modulový dom so sedlovou strechou v časti hlavného modulu a zelenou strešnou terasou nad vedľajším modulom. Modulová drevostavba bola dodávaná na kľúč, inštalácia prebiehala na mieste, a to vrátane dokončovacích prác. So zreteľom na inštaláciu strechy prebiehali dokončovacie práce necelý týždeň. Dom je originálny a krásny nielen zvonka, ale aj zvnútra. V podkroví je natiahnutá veľká odpočinková sieť a po rebríku sa majiteľ domu dostane do svojej „separé“ pracovne. Príjemná zašíváreň, nemyslíte?

Len pre vašu predstavu: Pomerne veľký modulový dom prevážali dva ťahače. Prvý viezol hlavný modul a druhý vedľajší modul s demontovanou sedlovou strechou.

Že vraj všetky modulárne drevostavby vyzerajú rovnako? Ba nie, ani náhodou! Typových katalógových domov je zaiste celý rad, ale dnes by sme vám radi predstavili jeden atypický. Vznikol z dvoch modulov, má nádherné podkrovie a sedlovú strechu doplňuje i strecha zelená. Krása strieda nádheru, že? Modulová drevostavba vyrastie v krajine južnej Moravy, medzi remízkami, lúkami a lesmi. Klient si od nás nechal spracovať celú stavbu – od štúdie až po vybavenie stavebného povolenia. Za osem mesiacov si už  môžete užívať takmer 145 m2 úžitkovej plochy svojho domu. Pokiaľ vám vizualizácia nestačí, tešte sa na fotografie do sekcie realizácie, pretože takúto fotogenickú stavbu by bol hriech nezvečniť. Chcete tiež takú? Napíšte nám.

 

Naši zákazníci sa nás často pýtali na sedlové či valbové strechy. Chvíľku sme nad tým dumali, a nakoniec sme ich do našej ponuky zaradili. Už za sebou máme i prvé realizácie a povieme vám to na rovinu: radosť sa podívať.

Každý projekt so sedlovou či valbovou strechou zatiaľ naceňujeme individuálne. Vždy ale ide  o príplatkový variant, pretože je potrebné spracovať samostatný návrh. Podívajte sa na krásne vizualizácie modulových domov so sedlovými a valbovými strechami a inšpirujte sa.

Dvojmodul s valbovou strechou

Dvojmodul so sedlovou strechou

Jednomodul 25 m2 so sedlovou strechou

Jednomodul 52 m2 so sedlovou strechou