Sme rýdzo česká firma, ktorá už dnes pôsobí na Slovensku a v Maďarsku a expanduje do ďalších európskych štátov. Čerpáme z dlhoročných skúseností členov nášho tímu a zakladáme si na kvalite materiálov, profesionálnom vyhotovení a spoľahlivom fungovaní svojich stavieb.

Modulárna výstavba je vízia stavanie v celej Európe, a preto veríme v budúcnosť modulárnych drevostavieb – prinášame vám dostupné bývanie, ktoré vás nezaťaží náročnou údržbou ani prevádzkovými nákladmi.

Modulárne domy sú celoročne obývateľné, kolaudovatelné a možno na ne čerpať hypotekárny úver.

Vypočujte si, ako sme vznikli a prečo nás to baví:


Bc. Lukáš Šťastný

Lukáš je výrobný manažér a jeho najväčšou devízou je posadnutosť pre správne vykonané technické detaily. Riadi celú výrobu a má na starosti všetky technické detaily od objednávania materiálu až po plynulé odovzdanie RD v našej výrobe.

Nie je jednoduché prepínať medzi jednotlivými zákazkami, a to vo veľmi krátkom čase, preto je to pozícia je vhodná len pre schopného človeka, ktorým Lukáš bezpochyby je.

Vo firme pracuje aj so svojou manželkou, ktorá je jeho pravou rukou, a okrem fakturácie a administratívnych povinností pracuje s Lukášom ako jeho stavebná prípravárka.Radek Kočíř

Základný kameň celej firmy a zároveň vedúci našich interných oddelení. Pri pohľade na

Radka pri práci má človek niekedy pocit, že pracuje za dvoch, niekedy za troch. Radek počas svojej profesionálnej kariéry vyrobil a namontoval viac ako dve stovky drevených stavieb a jeho skúsenosti z neho robia skutočného profesionála.

S Radkom sa vždy stretnete pri montáži vášho domu a jeho prítomnosť na stavbe dodáva pokoj majiteľom aj celému spolupracujúcemu tímu.Lukáš Kroupa 

Absolútne spoľahlivá a pracovitá včielka, ktorá vie tesárske remeslo ľavou zadnou. Jeho precíznosť a kvalita práce je vždy zárukou perfektného prevedenia. Lukáš je skutočný pracant a pre našu spoločnosť je nenahraditeľný.

S Lukášom sa stretnete pri montáži domu aj vo výrobe, kde má vždy na starosti najzložitejšie detaily, ako je výroba pergoly, terasy, schodov alebo štítov, ak staviame dom so sedlovou strechou.Petr Bartošík

Je len málo našich kolegov, ktorí sa hnevajú, keď nepracujú. Ale presne taký je Petr. Žiadne prestoje, pokiaľ je práca rýchla a dokončená čo najskôr, ale hlavne kvalitne. Do nášho tímu zapadol hneď po príchode a stal sa obľúbeným členom nášho tímu. Výsledky jeho práce znesú aj tie najprísnejšie kritériá.

S Petrom sa stretnete pri montáži domu aj vo výrobe, kde je zodpovedný za rezanie KVH na skracovacej píle a následnú výrobu panelov. Čítanie výkresov a dokonalá kontrola mu nie sú cudzie.Roman Matulík

Mladý ambiciózny kolega, ktorý sa vo voľnom čase venuje vareniu piva a práci vo svojom vinohrade, je v našej spoločnosti špecialistom najmä na vonkajšie drevené obklady a vonkajšie obklady s použitím panelov James Hardie.

Roman dokonale rozumie výkresom, ktoré si dokáže sám nakresliť. Nad prácou premýšľa a vždy hľadá čo najestetickejšie riešenie, aby sa klientom páčilo.

S Romanom sa zvyčajne stretnete počas montáže domu, kde má na starosti dokončenie a kompletizáciu vonkajšieho obkladu.

Vízia, misie, hodnoty, etický kódex

Vízia

Víziou spoločnosti je byť modernou, stabilnou, ekologickou, prosperujúcou a rozvíjajúcou sa firmou, doveryhodným m a spoľahlivým zamestnávateľom v regióne.

Misia

Budujeme v očiach zákazníkov pozíciu drevostavby ako dôveryhodný, bezpečný, kvalitný a plnohodnotný variant k murovanému domu. Prostredníctvom našich kvalifikovaných zamestnancov určujeme vývoj a smerovanie v odvetví drevostavieb.

Hodnoty

Súdržnosť. Orientácia na zákazníka. Trvalé zlepšovanie. Rešpekt. Vzdelávanie.

Súdržnosť

Čestnosť, poctivosť a úcta k zákazníkovi súpre nás kľúčové. Dbáme vždy na bezpečnosť práce. Spoločne naplňujeme firemnú filozofiu a ciele.

Orientácia na zákazníka

Potreby zákazníka súpre nás kľúčové, preto im maximálne načúvame a pomáhame na ceste k vysnenému bývaniu. Sme proaktívni a dobre sa s nami obchoduje. Ponúkame odborné znalosti a prenášame ich do praxe.

Trvalé zlepšovanie

Ručíme za kvalitu, pretože máme zodpovedných a kvalifikovaných zamestnancov, ktorí rozvíjajú svoje znalosti a skúsenosti. Inovujeme materiály, vyvíjame vlastné stroje, aplikujeme nové technológie, investujeme do ľudí, pretože štandardy ostatných firiemsúpre nás nedostačujúce.

Rešpekt

Rešpektujeme potreby našich zákazníkov. Ku každej realizácii pristupujeme ako k unikátnemu projektu, vynakladáme maximum znalostí, zručnosti a odhodlania na jeho dokončenie.

Vzdelávanie

Trvale zvyšujeme naše profesijné znalosti a schopnosti v súlade s potrebami firmy.

Etický kódex

 je záväzným pravidlom správania sa všetkých zamestnancov a spolupracovníkov spoločnosti Eko modular s.r.o.

Zamestnanci a spolupracovníci spoločnosti Eko modular sa zaväzujú dodržiavať etické, profesijné a morálne normy, ktoré súv našej kultúre nutné na vytváranie a prehlbovanie dobrých medziľudských vzťahov. Ich správanie musí byť navyše, okrem hore uvedeného, v súlade s ustanoveniami o dobrých mravoch právnych poriadkov všetkých štátov, na ktorých území bude dochádzať k distribúcii drevostavieb.

Vyvarujú sa nečestného a nemorálneho konania, ktoré by viedlo k poškodeniu klientov alebo spoločnosti Eko modular, predovšetkým sa zaväzujú k poctivému obchodnému styku, bez vyvíjania neprimeraného nátlaku a bez používania nekalých obchodných praktík, medzi ktoré okrem iného patrí i hanenie konkurencie a jej produktov.

Pri svojej činnosti budú poskytovať klientom úplné informácie, a to podľa ich najlepšieho vedomia a svedomia. Majú povinnosť oboznámiť klienta s pravidlami používania drevostavby.

Súpovinní neodkladne riešiť prípadné nedorozumenia alebo sťažnosti klienta.

Súlojálni voči spoločnosti Eko modular, postupujú s rešpektom a úctou. Vystupujú seriózne a profesionálne a vynakladajú všetku snahu na to, aby nepoškodili jej dobrú povesť.

Nevšedný príbeh veľkých snov i veľkej lásky

 

Vojta je podnikateľ od prírody

Vojtěch má remeslo i podnikavého ducha tak povediac v krvi. Jeho otec totiž pochádzal z 10 detí a každé z nich sa živilo ako zručný remeselník. On však sníval o kariére futbalistu, ibaže v 17 rokoch na futbalovej akadémii s kamarátom vyhodnotili, že naozaj nie sú hráčmi pre Spartu ani pre Chelsea, a práve tam spočíva prapôvod jeho podnikania.

S kamarátmi predávali ešte na internáte vybavenie a pomôcky pre futbalistov a po maturite si prenajali byt, kde skúšali všetko možné: multilevel marketing, umelecké veci, cenné papiere, obchod so zlatom i výrobu popcornu. S každým nevydareným projektom si uvedomoval, že problém nebude v produkte, ale v nich. A tak opustil mládežnícky biznis a chvíľu sa venoval gastronómii. Osudovým míľnikom bola jeho návšteva bratanca, ktorého kamarát zháňal obchodníka na predaj mobilných domov. Vtedy prvý raz pričuchol k modulárnym drevostavbám.

Gabča si odmalička kreslila domy

Už ako malé dievčatko Gabriela vedela, že bude raz chodiť po firme v montérkach a stavať domy. Od detských kresieb domčekov prešla plynule na strednú stavebnú priemyslovku a na vysokej pokračovala so špecializovanou nadstavbou priamo pre drevostavby a pasívne domy. Hneď po škole prenikla do odboru a pracovala vo firme, ktorá vyrábala modulárne drevostavby pre koncových klientov. Do ich partnerskej spoločnosti nastúpil Vojta ako obchodný zástupca. A ruka bola v rukáve.

Založenie spoločnej firmy

Po roku spolupráce prešiel Vojta priamo do firmy, v ktorej pracovala i Gabriela, a začal tam riadiť obchod a marketing. Obaja túžili po vysokej kvalite spracovania a zároveň sa chceli profilovať čisto na modulárne drevostavby montované v bezpečnom a suchom prostredí výrobnej haly. Keby Gabča nestretla Vojtu, nikdy by ju nenapadlo z pôvodnej firmy odísť a začať podnikať. Avšak jeho podnikateľský duch sa skrátka nedal zaprieť, a tak vo februári 2018 založili spoločnosť Eko modular. Nabehli na trend nového typu bývania, ktorý má tú najväčšiu kulmináciu stále pred sebou, a zároveň nadviazali kontakty a obchodné priateľstvá na Slovensku a v Maďarsku, takže sa firma stabilne rozkročila po poriadnom kuse strednej Európy.

Bez jedinej koruny kupujú areál za 14 miliónov

Začiatky spoločného podnikania popisujú ako nesmierne vzrušujúce. Ani jeden totiž nemal nasporené financie a chceli sa osamostatniť z bežnej zamestnaneckej mzdy. Približne 10 mesiacov hľadali vhodný výrobný areál na južnej Morave. Chceli sa usadiť niekde v oblasti od Mikulova po Blansko, pretože si tamojší kraj zamilovali. Navyše prihliadali predovšetkým na rozsah pozemku pre výrobnú halu – pri prefabrikácii vyžaduje modulárna drevostavba priestor na výšku aspoň 7 metrov. Správne tiež tušili, že sa im začne dariť a budú potrebovať v danom areáli priestor na rast.

Najšialenejší úver banky v jej histórii schvaľovania

Do roka si mali kúpiť areál za 14 miliónov, na ktorého rekonštrukciu si potrebovali vziať 3-miliónový úver, ďalší 1 milión potrebovali na materiál. Zastupujúci právnik Vojtovi dôrazne odporúčal, aby zmluvu o prenájme a zmluvu o budúcej kúpe rozhodne nepodpisoval – bál sa totiž, že by i 4-miliónová investícia mohla vyjsť navnivoč. Dvadsaťšesťročný Vojta na jeho rady nedal, našiel prvých zamestnancov a pustil sa do toho. Gabča medzitým pripravila osemdesiatstránkový manuál pre úver – keď ho podpisovali, zveril sa im bankový úradník šeptom, že je to 3. najšialenejší úver, aký kedy banka podpísala, ale že jednoducho Risk oddelenie v Českej sporiteľni presvedčili.

Úver splatili s mesačným predstihom a odvtedy firma len rastie a prekvitá

Mesiac pred termínom splatili na základe úveru požadovanú sumu na výrobný areál a s jeho pôvodným majiteľom sa spriatelili; v súčasnosti žijú v tej istej dedinke. Prácu si rozdelili tak, že jeden druhému nelezú do kapusty – Gabča je technik, ktorý chodí vo firme v montérkach a má na starosti všetkých zamestnancov. Sama o sebe hovorí ako o usilovnom mravčekovi, ktorý skrátka hrozne rád pracuje. Vojta sa stal tvárou firmy, pretože má rád styk s ľuďmi a rozhovory o bývaní. Venuje sa predovšetkým marketingu a obchodu, čo mu dokonale sedí. A ako ich príbeh pokračuje? 10 pracovníkov vo výrobe doplňuje 5 zamestnancov v kanceláriách a v súčasnosti zaškoľujú nových a nových pracovníkov. A pretože Vojta si zakladá na tom, že dobrú firmu človek pozná hlavne až podľa záručného a reklamačného servisu a podľa toho, ako sa stará vo chvíli, keď už zákazník vo svojom dome býva, stávajú sa pre svojich klientov naozajstnými partnermi a kamarátmi. V budúcich rokoch sa určite objavia vo Forbese medzi 100 najúspešnejšími rodinnými firmami. 🙂 Počkať, rodinnými?

Od nesympatií k veľkej láske

Obaja priznávajú, že k sebe ako žena a muž spočiatku až tak veľa necítili. Pri založení firmy a všetkých peripetiách sa dokonca neznášali a občas sa naozaj nemohli vystáť. Prešli spolu ale naozaj dlhú cestu, na akej sa pozná charakter človeka. I keď sa spočiatku nemali príliš v láske, firemné partnerstvo ich čoraz väčšmi spojovalo. Z obchodných partnerov sa postupne stali kamarátmi, ktorí si skutočne rozumejú. A kamarátstvo prerástlo vo veľkú lásku. Začali spolu chodiť. Žiť vo vzorovej drevostavbe v areáli firmy (k sebe domov vás tam mimochodom pozvú i dnes, pretože modulárne drevostavby jednoducho milujú a vďaka tomu, že v nich žijú, dokážu vychytať i tie posledné muchy pri výrobe). A na začiatku tohto roka sa aj zosobášili. Od apríla teda riadia rodinnú firmu Gabriela a Vojtěch Juřenčákovi, novomanželia, výborní kamaráti a zanietení stavbári z dreva.

Z dvoch dobrodruhov až k rodinnej firme

Keď sa konečne vymotali z peripetií spojených s výrobnou halou a založením firmy, zistili, že im to ide pekne od ruky. V roku 2022 zamestnávajú 17 ľudí a prácu dávajú ďalším 50 spolupracovníkom z okolitých firiem. Spoločnosť sa teší obratu vyše 40 miliónov korún, svoje modulárne drevostavby neustále vylepšujú a získavajú jedno prvenstvo za druhým: vybudovali prvú modulárnu škôlku v ČR ako drevostavbu, postavili prvý pasívny modulárny poschodový dom u nás a ich stavby majú mimoriadne kvality súvisiace s udržaním tepla, čo potvrdzujú výsledky pravidelného testovania. V oblasti modulárnych drevostavieb boli v ČR jednými z prvých pionierov, a to im prinieslo pozíciu jednotky na trhu a špecialistu, na ktorého sa obracajú architektonické i projekčné kancelárie. V súčasnosti sa teda venujú i vzdelávaniu v oblasti modulárnych drevostavieb a svoje expertné know-how odovzdávajú odborníkom na školeniach a seminároch. Nech už sa oblasť modulárnych drevostavieb v budúcnosti posunie akýmkoľvek smerom, Juřenčákovi sa budú snažiť byť vždy prvými, ktorí prídu s novinkami a vyladia ich pri svojich stavbách k dokonalosti.

Za dlhú dobu pôsobenia na českom trhu sme našli partnerov, na ktorých sa môžeme kedykoľvek spoľahnúť.

Coneco 2018


Coneco 2019

 


TV JOJ Nové bývanie


Grand opening Břeclav


Grand opening Malacky


Česko-maďarské stretnutie


Dni otvorených dverí


Zraz caravanistov

GRAND OPENING VNOROVY

Konferencia Bratislava


Česko-maďarská konferencia


Stavebný veľtrh Trenčín