Výstavba tradičnej drevostavby montovanej na stavenisku alebo panelovej drevostavby, trvá dlhší čas a je vystavená vonkajším podmienkam, zatiaľ čo modulárny drevodom vzniká vo výrobnej hale. Po spojení jednotlivých častí modulov už je dom na nerozoznanie od klasickej drevostavby. Spoje domu sú konštrukčne pevnejšie než konštrukcie v iných bodoch, a tak v budúcnosti nehrozí žiadne porušenie spôsobené premiestňovaním domu pri prevoze. Konštrukcia domu je plne prispôsobená prevozu. Statická konštrukcia je často pevnejšia než drvivá väčšina klasických drevostavieb stavaná na stavenisku.

Životnosť drevostavby a našej konštrukcie je v optimálnych podmienkach rovnaká ako pri murovanej stavbe. Statika modulárneho drevodomu je viacgeneračná. Záruku na konštrukciu poskytujeme 30 rokov. Záruka na vnútorné práce, výrobky a zariadenia zabudované v interiéri stavby je 24 mesiacov. Záruka na okná je 5 rokov a dodávané materiály sú podľa záruky dodávateľa.

Modulové montované drevodomy vyrábame a dodávame najneskôr do 8 mesiacov od podpisu zmluvy a zaplatenia 60 % zálohy.

Vo väčšine prípadov je vydanie stavebného povolenia potrebné, avšak zámer je nevyhnutné prerokovať s miestne príslušným stavebným úradom. Naše skúsenosti dokazujú, že každý stavebný úrad si problematiku možnosti umiestnenia mobilnej modulárnej drevostavby vykladá inak. Rozhodujúcimi faktormi sú o. i. veľkosť stavby, účel stavby, miesto realizácie a potom predovšetkým tolerantnosť daného stavebného úradu. Kontaktujte nášho špecialistu, ktorý vám poskytne presné informácie.

Áno, samozrejme je možné zostavovať rôzne zostavy do tvaru písmen U, L, T, P, Z a podobne. V Českej republike môžeme postaviť i dvojpodlažnú modulárnu stavbu, na Slovensku až päťpodlažnú, a sme schopní poskytnúť i rad atypických riešení.

Modulárne domy sa prepravujú na nízkoprofilových podvalníkoch (kamiónoch). Prepravu zaisťujeme po dohovore s klientom a na určený pozemok vždy objednávame žeriav z najbližšej možnej lokality. Spolupracujeme s dopravcami a žeriavnikmi v celej Českej a Slovenskej republike.

Modulárna drevostavba sa samozrejme premiestniť dá, ale nie je na to natoľko vhodná, ako napríklad oceľové kontejnery. Každé presunutie z miesta na miesto vyžaduje vysoko odbornú manipuláciu. Pokiaľ sa hodláte presťahovať alebo modul premiestniť napríklad na inú časť pozemku, zavolajte nám a my sa o všetko profesionálne postaráme.

Moderné drevostavby sa osadzujú na zemné skrutky, čo je spôsob, s ktorým pracujeme my a našim zákazníkom ho výrazne odporúčame. Súčasne existuje i možnosť postaviť modulový drevodom na betónové pätky nebo železobetónové pásy. Aký typ základov je najvhodnejší pre vašu stavbu, to vám poradí náš špecialista.

Určite môže, zemné skrutky dokážu vyriešiť sklon svahu až do 30 stupňov. Najlepšie riešenie navrhneme v rámci štandardnej obhliadky pozemku, ktorá je spoplatnená sumou 2 500 Kč bez DPH.

Pripojenie na IS si zákazník rieši sám v mieste stavby najlepšie s lokálnym odborníkom. Poskytujeme odborné rady i informácie a každá modulárna drevostavba sa dodáva kompletne pripravená na napojenie na všetky potrebné prípojky.

Certifikovaná modulárna drevostavba splňuje rovnaké požiarne normy a predpisy ako stavby z iných materiálov. Drevo má dokonca v masívnej forme vyššiu požiarnu odolnosť než napr. oceľ.

Správne navrhnutému a realizovanémuj drevodomu nehrozí v tomto smere žiadne nebezpečenstvo. Ohľadne plesní v dome platí zhodné pravidlo pre všetky stavby – v dome musí byť zaistená výmena vzduchu (kvôli obsahu CO2 a vlhkosti), buď rekuperáciou alebo vetraním oknami. Používame osvedčené samonosné konštrukčné systémy z KVH hranolov, čiže masívnych konštrukčných profilov priemyslovo sušených na relatívnu vlhkosť cca 12 % – pri tejto hodnote je konštrukcia prirodzene chránená proti napadnutiu drevokaznými škodcami a plesňami.

V súčasnosti vývoj technológií postupuje míľovými krokmi a zhotoviť rovnú strechu nie je také problematické, ako to bolo v minulosti. Nejde len o úsporu obstarávacích nákladov na dom, ale aj o úsporu nákladov na vykurovanie. V dome s miestnosťami s rovnými stropmi sa nemusia vykurovať žiadne priestory navyše, ako sú napr. schody a pôjd. Rovná strecha sa dá často využiť ako zatienená terasa, alebo môžete zvoliť zelenú strechu, na ktorú je v Českej republike možné čerpať zaujímavé dotácie.

Áno, samozrejme. Zastavte sa za nami do nášho vzorového domu v Tvrdoniciach pri Břeclavi, navštíviť môžete samozrejme i náš ukážkový dom v Dunaszigete v Maďarsku. Radi vám dohodneme i prehliadku nami zrealizovaného domu, v ktorom už bývajú naši klienti.

Zmluva stanovuje dve zálohy, prvú vo výške 60 %. Prvá splátka sa hradí po podpise zmluvy. Zvyšných 40 % sa dopláca po odovzdaní modulárnej drevostavby vo výrobe a podpísaní protokolu o pripravenosti na expedíciu. Výnimkou v platobných podmienkach môže byť len čerpanie formou hypotečného úveru.

V cene nie je započítaná montáž domu, základy, doprava, ani žeriav, ktorý bude modulárny drevodom osadzovať. Všetky tieto položky sa vypočítavajú individuálne podľa typu stavby. Tak isto nie je v cene domu ani prípadná štúdia RD, ani projektová dokumentácia pre stavebné povolenie. Kvôli zisteniu ich ceny nás neváhajte kontaktovať.

Áno, hypotéka je štandardným spôsobom financovania našich modulárnych drevostavieb. Pre jednanie s bankou sme vám vždy k dispozícii, rovnako ako naši zmluvní finanční poradcovia. Zavolajte nám, alebo si s nami dohodnite schôdzku.

  • Znížená sadzba DPH 15 % bude podľa § 48a § 49 zákon č. 235/2004 Zb., o dani z pridanej hodnoty uplatnená na rodinné domy určené na trvalé bývanie. V praxi teda musí byť stavba realizovaná na základe Ohlásenia stavby (RD do 150 m2) alebo Stavebného povolenia (RD nad 150 m2), a to na stavebnom pozemku.
  • Základná sadzba DPH 21 % bude uplatnená v ostatných prípadoch (napr. pre rekreačné objekty).

Áno, sme schopní vyhovieť akejkoľvek vašej predstave. Inšpirujte sa v sekcii atypických projektov.

Áno, radi vám s tým pomôžeme. V Českej i Slovenskej republike spolupracujeme s externými projektantmi, ktorých vám radi odporučíme. Vybavenie stavebného povolenia kalkulujeme individuálne, rámcovo sa pohybuje medzi 150-200 tisícmi Kč podľa rozsahu a zložitosti projektu.

Áno, dokázali. Avšak so zreteľom na naše výrobné kapacity a presne nastavené technologické postupy také zákazky realizujeme len v ojedinelých prípadoch a maximálne len v blízkosti našej výrobne. Všetky naše modulárne domy sa vyrábajú v našej výrobnej hale, čím zaručujeme dodržanie termínov a kvality. Na váš konkrétny projekt sa ale radi podívame. Pošlite nám špecifikáciu alebo nám zavolajte, všetko prerokujeme a určite sa dohodneme.

Rovnako ako pri mnohých iných produktoch, i o cene drevostavieb rozhoduje kvalita. Pokiaľ si vyberáte realizačnú firmu, mali by ste si dôkladne preštudovať štandard jej dodávky a podívať sa, čo je a čo nie je zahrnuté v cene. I to vám možno osvetlí rozdielne ceny rôznych spoločností. Druhou záležitosťou je porovnanie kvality materiálu, z ktorého sa modulové domy vyrábajú. Radi vám predstavíme náš štandard kvality a vysvetlíme, prečo nechceme a nemôžeme vyrábať lacnejšie.

Používame rovnako kvalitné materiály ako pri inej výstavbe, dbáme na technologický postup, dozeráme na celý proces a tvoríme prvotriednu kvalitu. To, že vyrábame v suchu výrobnej haly, je jedným z dôvodov, prečo sme schopní sledovať každý detail.

Áno, je. Pevná cena modulárneho domu patrí k jeho nesporným výhodám. Pri klasickej murovanej stavbe alebo drevostavbe stavanej na mieste pozemku sa rozpočet veľmi často zvyšuje v priebehu celej realizácie. Nezriedka sa stáva, že konečná cena je oveľa vyššia, než akú stavebná firma deklarovala pred podpisom zmluvy. Taká situácia pri modulárnom dome nehrozí.

Naša výrobná hala sídli na adrese Rybáře 39/25, Tvrdonice. Do výroby vás radi pozveme – na vlastné oči si môžete prezrieť celý proces výroby modulového domu a spýtať sa na všetko, čo potrebujete vedieť. Vedľa výrobnej haly navyše stojí náš vzorový dom i showroom, takže si môžete prezrieť i hotovú realizáciu.

Našich klientov výrobou ochotne sprevádzame, ale aby sme sa vám mohli dostatočne venovať, potrebujeme sa na termíne dohodnúť vopred. Ozvite sa nám a dohodneme si konkrétny termín.

Áno, pretože staviame i pasívne stavby, môžete o túto dotáciu požiadať. Našim klientom poskytujeme maximálny servis, preto vám veľmi radi celý proces vybavíme. Aby dom splňoval všetky potrebné parametre, je potrebné, aby bol dostatočne veľký a správne situovaný na pozemku vzhľadom na svetové strany. Oboje samozrejme posúdime a na všetko potrebné upozorníme.

Modulové domy neprenajímame. Pokiaľ ale nemáte našetrené na nový dom, obráťte sa na nás a pomôžeme vám s financovaním napríklad pomocou hypotečného úveru.

Áno, naši zákazníci sa na ne pýtali tak dlho, až sme ich začali vyrábať. Máme za sebou i prvé realizácie a sme naozaj veľmi spokojní. Radi sme želaniam našich zákazníkov vyhoveli a prvé domy so sedlovou strechou sa nám veľmi páčia.Pripravujeme pre vás rad fotografií i vizualizácií. Obráťte sa na nás kvôli vypracovaniu konkrétnej cenovej ponuky.

Väčšinu našich stavieb osadzujeme na zemné skrutky, preto je veľmi dôležité, aby voda stekajúca rúrou zo strechy nebola priamo namierená pod zemnú skrutku. Každý zvod by mal byť odvedený minimálne 1,5 metra od zemných skrutiek. Ihneď po realizácii by ste teda mali zaistiť aspoň dočasné predĺženie dažďového zvodu minimálne o 1,5 metra od zemnej skrutky a k tomu potrebné od drenážovania.

V okolí zemných skrutiek sa nič kopať nesmie. Odporúčame vám kopať minimálne 2 metre od každej zo zemných skrutiek. Pokiaľ potrebujete poradiť s konkrétnou úpravou realizácie, ozvite sa nám.

Rekuperácia je podľa nášho názoru jednou z najlepších vychytávok pasívnych a nízkoenergetických drevostavieb. Zaisťuje získavanie tepla, pričom privádzaný čerstvý vzduch vstupuje cez rekuperačný výmenník vo vnútri vzduchotechnického zariadenia. Z druhej strany následne odchádza teplý odpadový vzduch z miestnosti. Také vetranie slúži na výmenu vydýchaného vzduchu za čerstvý, čo má výborný vplyv na vašu koncentráciu, efektivitu práce i zdravie. Vďaka rekuperačnému vetraniu budete mať v dome neustále čerstvý a kvalitný vzduch, zníži sa celková vlhkosť priestorov a obmedzia sa straty tepla pri vetraní oknami.

Rozhodne áno. Zelená strecha funguje v lete ako klimatizácia a v zime predstavuje veľmi účinný radiátor.

Áno, samozrejme. V rámci prípravných prác na module vyhotovíme na žiadosť klienta i inštaláciu nehorľavého prestupu pre krbové kachle. Aby sme mohli prestup správne vyhotoviť, musíme poznať konkrétny spotrebič, ktorý bude na dymový prestup pripojený. Pripojenie spotrebiča musí vždy vykonávať certifikovaná firma. Pri výbere je potrebné zvoliť krbovú vložku či krbové kachle, ktoré sú určené na použitie v pasívnych domoch. Tepelná strata celého objektu je veľmi nízka, preto výkon krbovej vložky nesmie byť vyšší než 3 kW. V opačnom prípade dochádza k prehrievaniu celého priestoru a vytvoreniu nekomfortnej zóny na bývanie. Na túto skutočnosť vždy klienta upozorňujeme vopred. Podľa našich skúseností je použitie krbu či krbových kachieľ v objektoch s tak nízkou tepelnou stratou neefektívne, dochádza k tepelnej nepohode a obvykle i k nespokojnosti klienta s daným typom vykurovania. Pokiaľ chcete mať pocit pohody pri otvorenom ohni, vrelo odporúčame krb na biolieh.

Vešanie ťažkého nábytku, kuchynskej linky alebo dvojmetrového televízora na steny nie je žiadna veda. Mali by ste vedieť, že váš dom je z vnútornej strany kompletne opláštený sadrovláknitou doskou, ktorá je v celej jej ploche nosná. S vešaním nábytku teda nie je žiadny problém. Je potrebné dodržať len jedinú zásadu – hrúbka inštalačnej predsteny musí byť 50 mm od vnútornej steny. Preto prosíme, aby ste používali rozperné hmoždinky (najlepšie kovové) určené na montáž do sadrovláknitej dosky s dĺžkou maximálne zmienených 50 mm, aby nebola porušená parozábrana, a tým i vzduchotesná obálka, ktorá chráni konštrukciu vášho domu. Jedna taká hmoždinka má nosnosť 80 kg bodovo. Pokiaľ si s kotvením nebudete vedieť rady, obráťte sa na nás, ochotne vám poradíme.

Štúdia vzniká po našej spoločnej schôdzke, kde nám vysvetlíte všetky vaše potreby a želania. Naša projektantka následne zakreslí alebo upraví náš katalógový pôdorys vášho vysnívaného domu. Po vašom odsúhlasení dokreslí rez, pohľady, situačné umiestnenie na pozemku a vytvorí základnú sprievodnú technickú správu – a štúdia je hotová. Cena takej štúdie RD je 15 000 Kč bez DPH.