Modulárne drevostavby sú vo svojej podstate veľmi ekologické, ekonomické a šetrné k prírode. Rovnaká je i naša výroba, pretože nám nedáva zmysel vyrábať ekologické domy neekologickým spôsobom. I preto sme sa zapojili do programu spoločnosti EKO-KOM Zodpovedná firma.

Aby nás odpady jedného dňa nezavalili…

Projekt spoločnosti EKO-KOM Zodpovedná firma sa zaoberá predovšetkým zlepšením podmienok triedenia odpadov vo firmách a celkovým zvýšením informovanosti v oblasti správneho zaobchádzania s odpadmi. Firmám, ktoré sa do projektu zapojili, nie je ľahostajné životné prostredie a triedenie odpadov považujú za jeden z dôležitých krokov, ktorým môžeme prírode výrazne uľaviť.

Občania často triedia lepšie než firmy

Podľa posledných prieskumov triedia odpad ⅔ domácností v Českej republike, čo považujeme za skvelé. Ak sa do triedenia odpadu zapojí viac firiem, zanecháme našim potomkom planétu v lepšom stave. Spoločne s triedením odpadu ide vo firemnom prostredí aj o to, aby sa zbytočne neplytvalo surovinami, ktoré sa dajú znovu recyklovať a opakovane využiť. Možno si to neuvedomujeme, ale väčšina vecí, ktoré denne používame, je vyrobená z recyklovateľných materiálov – noviny, sklenené poháre či fľaše, papier alebo PET fľaše – pokiaľ sa všetko dostane do správneho kontejnera, nie je dôvod, prečo by to nemohlo poslúžiť znovu.

Triedenie nie je raketová veda

Stačí si osvojiť niekoľko jednoduchých pravidiel, vďaka ktorým sa triedenie odpadov stane bežnou súčasťou nášho života. Firmy, ktoré nehľadajú výhovorky, môžu pre zamestnancov pripraviť dobré podmienky na triedenie odpadov a poskytnúť im potrebné informácie o triedení, a zvýšiť tak celkové povedomie o ňom. Zapojením sa do projektu Zodpovedná firma chceme začať u seba, starostlivo triediť odpad v celom areáli našej firmy – či už ide o odpad vzniknutý vo výrobnej časti, alebo naopak o kancelársky odpad, ktorý nemusí skončiť v netriedenom odpadkovom koši. Veríme, že keby podobným spôsobom začal odpad triediť každý, bola by naša planéta čistejším a krajším miestom pre život.