Otázky týkajúce sa interiéru patria k najčastejším – niet divu, veď práve interiér rozhoduje o tom, ako sa nám bude žiť a ako sa budeme vo svojom novom domove cítiť. Do nového bulletinu sme vybrali tie, ktoré sa opakujú najčastejšie. 

Aké sú možnosti zákazníka pri plánovaní interiéru?
V zásade existujú dva hlavné prístupy. V prvom prípade si zákazník dokončí hrubú stavbu takpovediac „na vlastnú päsť“ (ale aj tu potrebujeme napríklad vedieť, ako budú v kuchyni umiestnené spotrebiče kvôli zásuvkám), v druhom prípade zabezpečujeme výrobu a montáž nábytku – podľa želania a výberu zákazníka.

Ako sa vyberá dizajn interiéru pri stavbe na kľúč?
Úzko spolupracujeme s dizajnérmi spoločnosti Decons, ktorí sa zaoberajú interiérovým dizajnom už viac ako 25 rokov. Ich dlhoročné skúsenosti sa prejavujú v ich práci, interiéry, ktoré vytvárajú pre našich klientov, sú nápadité a praktické zároveň. Žije sa v nich naozaj príjemne. Spolupracujeme aj so spoločnosťami Oresi a Ikea pri navrhovaní interiérov a dodávke kuchýň a nábytku a vieme vám ich výrobky poskytnúť za výhodnú cenu.

Na interiéri pracujeme súčasne s výrobou modulu a moduly sa inštalujú na pozemok zákazníka už kompletne vybavené príslušným nábytkom. Keď je modul postavený na pozemku, je rýchlo nainštalovaný. Vždy máte možnosť mať dom kompletne na kľúč, ale môžete si ho aj čiastočne zariadiť podľa vlastných predstáv. Je bežné, že si zákazníci nechajú u nás vyrobiť kuchyňu na mieru a zvyšok nábytku a príslušenstva si zabezpečia sami.

Interiér v modulárnej konštrukcii. Existujú nejaké zásadné obmedzenia?
V zásade nie, len je vždy potrebné mať na pamäti, že pri skutočne ťažkých interiérových komponentoch (typicky kuchynská linka z masívu alebo trezor) môže byť potrebné použiť tzv. hmoždinky alebo špeciálne hmoždinky s vysokým bodovým zaťažením. Toto obmedzenie sa však nevzťahuje na bežné kuchyne.

Chcem krb. Je možné mať ho v modulárnej drevenej budove?
Existuje veľa otázok o inštalácii krbu alebo krbových kachlí – samozrejme, v našich domoch si môžete vychutnať čaro otvoreného ohňa podľa svojich predstáv. Samotná inštalácia sa začína prípravnými prácami na module, pričom je bezpodmienečne nutné pripraviť protipožiarny priestup. Je tiež potrebné vybrať si vložku alebo kachle, ktoré sú určené na použitie v pasívnych domoch – tepelné straty modulov sú veľmi nízke, výkon vložky nesmie presiahnuť 3 kW.

Máte ďalšie otázky týkajúce sa interiéru alebo modulárnych stavieb vo všeobecnosti? Naše kontaktné údaje nájdete na tejto stránke.