V Trenčíne sa od 23. do 25. januára konal veľtrh „Drevodomy – pasív, strechy a izolácie“, na ktorom sa zišli stavebné firmy zo Slovenska, Českej republiky, Nemecka, Švajčiarska a Poľska. Na prednáškach sa diskutovalo o dôležitých témach spätých s modernými drevostavbami, o ich ekonomickosti i „zdravých“ vlastnostiach ich materiálov. Za spoločnosť Eko modular vystúpil ako prednášajúci Vojtěch Juřenčák.

Na špecializovanom stavebnom veľtrhu sa zišli tak stavebné firmy, ako aj výrobcovia materiálov a tvorcoviatechnológií pre výstavbu drevostavieb. Tri dni naplnené prednáškami a diskusiami prinášali predovšetkým aktuálne témy súvisiace s drevostavbami. Na svoje si prišli dlhoroční odborníci, ktorí montované drevostavby realizujú desiatky rokov, tak ako napríklad my, zaujímavé informácie ale získali i návštevníci, ktorí si drevostavbu chcú nechať postaviť na bývanie alebo na komerčné účely.

Predovšetkým o výhodách modulových domov hovoril zástupca firmy Vojtěch Juřenčák.

Prednáškami najviac rezonovali témy so zreteľom na budúcnosť, čiže energetická nenáročnosť drevostavieb, ochrana životného prostredia i ekonomická výhodnosť samotných stavieb. „Osobne ma najviac zaujala prednáška o zdravom bývaní v drevostavbách a dreve ako materiáli, ktorý je zo zdravotného hľadiska výborný. Klasikou sú prednášky o ekonomickej nenáročnosti solárnych systémov rôzneho charakteru, pretože solárne systémy bývajú často súčasťou pasívnych domov. Vyzdvihol by som ešte prednášku o tom, ako ušetriť až 20 % nákladov na vykurovanie len s využitím automatickej termoregulácie radiátorov,“ popisuje svoje skúsenosti z veľtrhu Vojtěch Juřenčák, ktorý sa vo svojej prednáške venoval ekonomickým aspektom modulárnych drevostavieb a vysvetľoval, čo vlastne modulová drevostavba je a prečo je taká vyhľadávaná a výhodná.

Podľa množstva záujemcov vidno, že modulové domy a domy do milióna publikum priťahujú.

Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu bola prezentácia jednotlivých vystavovateľov. Návštevníci sa tak mohli zastaviť pri viacej než štyridsiatich stavebných či výrobných firmách a podrobne s ich zástupcami prediskutovať svoje predstavy o nízkoenergetickom či pasívnom bývaní. „Synergia ponuky vystavovateľov s kvalitným základom prednášok je pre mňa vždy o dôvod navyše, prečo trenčiansky veľtrh navštíviť,“ uzatvára o úspešnej akcii Vojtěch Juřenčák.