Možno v karavane trávite dva týždne v roku. Možno dva mesiace. A možno už v ňom prakticky aj žijete. Digitálnych nomádov, slobodných podnikateľov a dobrodruhov, ktorí nelipnú na tradičnom bývaní, ale chcú si užívať život so všetkým, čo ponúka, je čoraz viac. Pokiaľ trávite prevažnú časť roka na cestách, možno hľadáte domov, ktorý by vášmu životnému štýlu zodpovedal – a tým sa môže stať modulárny dom.

Karavan ako životný štýl

Vďaka karavanu alebo obytnému autu žijete úplne inak. Už od prvej dovolenky na štyroch kolesách sa vám tento životný štýl zadrel pod kožu a neplánujete na tom nič meniť. S tým súvisia i vaše životné nároky. Oveľa viac než po veciach vystavených na poličkách v byte túžite po zážitkoch, po fičaní vetra okolo uší, poznávaní cudzích miest i objavovaní sveta celkovo. Možno ste svojmu životnému štýlu prispôsobili i prácu alebo si hoci len v lete robíte v karavane menšie prázdniny. Ak ste sa už raz zamilovali do karavanu, stal sa vaším druhým domovom.

A čo tak zmeniť i ten prvý domov?

Minimalistické návyky i sústredenie sa na zážitky a život samotný vás možno vedú k tomu, že už nepotrebujete toľko priestoru a už vôbec nemáte v pláne zaplňovať ho predmetmi. Preto možno nevidíte zmysel v budovaní veľkého domu, ale radšej by ste si zadovážili menší dom s variabilným riešením – podobným vášmu milovanému karavanu. Vaše sny o štýlovom, ekologickom a sympatickom bývaní by mohol splňovať modulárny dom. Menší priestor si môžete z jednotlivých modulov poskladať presne podľa vlastných predstáv. Hotový bude za tri mesiace, teda prakticky hneď vo chvíli, keď sa po letných prázdninách vrátite zo svojho každoročného putovania. A je možné ho na zemných skrutkách postaviť prakticky kdekoľvek.

Porastie spolu s vašimi nárokmi

Modulárna drevostavba pre pár či jednotlivca sa môže postupom času pridaním jednotlivých modulov veľmi jednoducho rozrásť na pekné bývanie, hoci i pre päťčlennú rodinu. Jednotlivé moduly sa navyše dajú skladať i na seba, takže originálnu stavbu postavíte i na dosť malom pozemku.

Pre milovníkov života na kolesách skvelá voľba

„Modulové drevostavby rozhodne nie sú pre konzervatívneho stavebníka. Volia ich predovšetkým ľudia, ktorí o veciach premýšľajú, hľadajú skvelú kombináciu ekonomického a ekologického riešenia a často majú i špecifický životný štýl. Tak je to napríklad i u môjho obchodného partnera a dlhoročného kamaráta, ktorého spoločnosť dodáva zemné skrutky pre naše modulárne drevostavby. Je to verný milovník svojho obytného auta, poriadnu dovolenku si nedokáže predstaviť bez svojej party známych karavanistov a slobodný a nespútaný životný štýl z neho skrátka cítiť na každom kroku. Pre takého človeka je modulárna drevostavba ideálnym riešením,“ vysvetľuje Vojtěch Juřenčák, majiteľ spoločnosti Eko modular. A práve príjazd desiatich obytných áut do výrobného areálu spoločnosti Eko modular tvorí obrazový doplnok tohto článku. Rovnako ako všetci milovníci karavanov i obytných áut sa u nás môžete zastaviť i vy, prezrieť si výrobný areál i ukážkový modulárny dom a zistiť, či by také bývanie nebolo tým pravým riešením i pre vás. A pokiaľ budete naozaj veľmi chcieť, môžete u nás vo vzorovom dome aj prenocovať.

Zraz karavanistov priamo v spoločnosti Eko modular.

Zraz karavanistov priamo v spoločnosti Eko modular.

Riadená prehliadka výroby spoločnosti Eko modular.

Riadená prehliadka výroby spoločnosti Eko modular.