Dom odteraz až navždy. Tiež vás to desí?

Vlastniť dom znamená v našich predstavách často záväzok. Čo keď nás pribudne? Čo ak budeme chcieť podnikať? Čo potom, ak by sme sa sťahovali za prácou? V súčasnosti sú to vcelku oprávnené obavy. A predstavte si, že moderná výstavba toto všetko umožňuje. Áno, vrátane toho, že si presťahujete svoj dom so sebou.

Práve so zreteľom na najrôznejšie životné zmeny a slobodu vo vašich plánoch je optimálna modulárna výstavba. Je v mnohom podobná klasickej drevostavbe a na pohľad ju nerozoznáte. Spoje domu sú konštrukčne oveľa pevnejšie a s premiestňovaním domu v budúcnosti sa počíta. Pokiaľ nastanú nové životné zmeny a príležitosti, otázku domu neriešite. Stačí nájsť len nový pozemok a stavbu nechať premiestniť, a to koľkokrát chcete.  Kto sa o to postará? Firma Eko modular s.r.o. tento servis zaisťuje – s premiestňovaním a zmenami v budúcnosti sa v tejto filozofii bývania ráta.

Čo ak vám ale zároveň nebude stačiť veľkosť domu?

Vďaka modulom sa pokojne môžete pustiť do stavby, i keď neviete, čo budúcnosť chystá. Najmenšie moduly sú určené pre jednu až dve osoby. Pokiaľ sa vaša rodina či firma rozrastie, alebo budete mať akékoľvek ďalšie plány, jednoducho si necháte pripojiť ďalší modul. Volíte si z rôznych typových pôdorysov a stavať moduly je možné i na poschodie. Ďalšou nepríjemnou stránkou výstavby býva vybavovanie stavebných povolení. Pri niektorých typoch modulárnych domov ich však nepotrebujete a stačí umiestnenie stavby prerokovať na stavebnom úrade. Nemusíte teda čakať, až našetríte, zdedíte alebo sa zaviažete na vysoký úver. Začnete jednoducho s tým, na čo máte, a práve tam, kde teraz žijete.

Možno uvažujete nad tým, aká je životnosť takého modulárneho domu – záruku na konštrukciu dostanete na tridsať rokov, ale vydrží samozrejme oveľa dlhšie. Najstaršie drevostavby napríklad v rakúskych horách stoja stovky rokov! Ďalšou otázkou často býva, či budete mať na prevádzku a údržbu. Modulárne domy sa stavajú ako nízkoenergetické i pasívne – nižšie náklady už mať nemôžete. Rovnako i s údržbou budete mať minimálne starosti – kvalitné a odolné materiály modulu jej mnoho nepotrebujú.

Pokiaľ vo vás práve uzrela myšlienka zadovážiť si vlastný modulárny dom a rozhodnete sa ho objednať, od prevzatia kľúčov vás teraz delia iba štyri mesiace. To sú ďalšie silné argumenty pre modul, nemyslíte?