Keď sa slnko skryje a nastane nočná tma, môže sa zdať, že nič nie je dôležitejšie ako dobrý spánok. V takýchto situáciách je absolútna tma a správne tienenie domácnosti kľúčové na dosiahnutie kvalitného odpočinku. Okrem toho, že poskytujú ideálne prostredie pre spánok, majú tienenie a najmä vonkajšie rolety aj priaznivý vplyv na zníženie hluku, pocit bezpečia av neposlednom rade nesmieme zabudnúť na súkromie.

Jednou z najvýznamnejších výhod absolútnej tmy a tienenia domácnosti pre spánok je regulácia svetla. Zdá sa to ako samozrejmosť, ale tmavé prostredie je kľúčové pre náš biologický rytmus a kvalitu spánku. Vhodné tienenie, napríklad pomocou závesov, roliet alebo žalúzií, umožňuje efektívne blokovanie vonkajšieho svetla a zaisťuje takmer absolútnu tmu v našich spálňach. To podporuje uvoľnenie hormónu melatonínu, ktorý je nevyhnutný pre prirodzené zaspávanie a reguláciu spánkového cyklu.

Ďalšou výhodou tienenia domácnosti a najmä vonkajších roliet je ich schopnosť znížiť hluk. Ak bývate v rušnej oblasti, môže vplyv zvukov z ulice, cesty alebo susedných domov narušiť váš spánok. Tieto rolety sú navrhnuté tak, aby poskytovali ďalšiu izoláciu a odhlučnenie, čím vytvárajú pokojnejší a tichý priestor vo vnútri vášho domova.

Jan Malysz majiteľ firmy Olisun : Pre zaujímavosť bol v minulosti vykonaný prieskum medzi približne 1 500 zákazníkmi, ktorí si zaobstarali vonkajšie rolety. Medzi inými zisteniami bolo zaujímavé, že pred nákupom vonkajších roliet mali určité očakávania a to napríklad úsporu nákladov na vykurovanie a lepší spánok. Avšak, keď padla otázka, ako hodnotia výhody roliet po určitej dobe používania, takmer nikto už nepripomínal úsporu nákladov. Namiesto toho opakovali, že majú kvalitnejší spánok a nadšene oznámili, že rolety im poskytujú maximálne súkromie a dizajnovo dopĺňajú ich interiér, najmä pokiaľ mali rolety striebornú alebo bielu farbu. Naopak antracitová farba (ktorá je dnes najpopulárnejšia) interiér stmavuje a vizuálne ho zmenšuje.

Pokiaľ Vás zaujíma viac, neváhajte navštíviť stránky https://www.olisun.cz/ .

Máme tiež veľmi zaujímavý rozhovor: