Ekonomická situácia už dva roky nehrá stavebníctve práve do kariet. Zdražujú sa materiály. Zdražuje sa pracovná sila. Zdražuje sa aj všetka stavebná dokumentácia. Naše príjmy sa však nezvyšujú, preto sa snažíme ušetriť, kde sa dá. Ak si hovoríte, že o vlastnom bývaní si môžete nechať iba tak zdať, určite nehádžte flintu do žita. Vďaka koncepcii modulárnych drevostavieb si môžete sen o vlastnom bývaní splniť postupne.

Začnite s jednomodulom a postupne bývanie rozširujte

Modulárne drevostavby predstavujú pomerne variabilný spôsob bývania, s ktorým môžete počas života ľubovoľne pracovať. Ak už akútne potrebujete bývať na vlastnom pozemku, môžete si zaobstarať jednomodul. Ten najväčší má až 52 m , takže sa do neho pohodlne zmestíte aj s jedným dieťaťom. A ak ste trochu skromnejší alebo ak žijete pri svokre, určite aj s dvoma. Keď si našetríte na ďalší modul, môžete dom rozšíriť. A potom znova, znova a znova. Spájaním jednomodulov je totiž vytvorený každý z našich rozsiahlejších domov a nikto predsa nehovorí, že si musíte dom postaviť hneď na začiatku. Chápeme, že mnoho mladých aj starších párov má obmedzené finančné možnosti, preto vám radi vyjdeme v ústrety a navrhneme také riešenie, ktoré bude zodpovedať vašim súčasným potrebám, ale zároveň si za desať rokov nebudete musieť hovoriť, že ste teda urobili poriadny kompromis.

Ako to funguje prakticky?

V roku 2023 si vybavíte stavebné povolenie pre finálny viacmodulový dom – do budúcna tak nebudete musieť riešiť dodatočné stavebné povolenia, úpravy a ďalšie papierovanie. Zároveň spolu uzavrieme zmluvu na stavbu jednomodulu alebo dvojmodulu, do ktorého sa môžete nasťahovať za 6 mesiacov od podpisu zmluvy. Ďalšie riešenie bude už len a len na vás – možno zistíte, že vám k domu stačí pripojiť rozsiahlejšia terasa a ste na pár rokov úplne spokojní. Napríklad si počas nasledujúcich piatich rokov našetríte a dom spoločne rozšírime napríklad o ďalšie dva moduly. Nebudete nám nijako zmluvne viazaní a postavíme len to, na čom sa dohodneme.

Úsporný variant bývania aj pri dnešných cenách

Už po prvých mesiacoch v modulárnej drevostavbe zistíte, že sa jedná o skutočne úsporný variant bývania. Aj pri súčasných cenách sa energie za mesiac pohybujú okolo 500 Kč v prípade jednomodulu. Ak sa do neho teda nasťahujete z nájomného bytu alebo klasického murovaného domu, vznikne vám z peňazí, ktoré by ste predtým vydali za energie, každý mesiac finančná rezerva rádovo niekoľko tisíc. Okrem finančnej stránky sa v drevostavbe teplo lepšie udržuje, steny zostávajú hrejivé dlhšiu dobu a vďaka rekuperácii pracujete s vykurovaním naozaj ekologicky a ekonomicky. Pocitovo vám bude v modulárnej drevostavbe aspoň o 5 stupňov príjemnejšie ako v klasickom murovanom dome.

Ak uvažujete, že sa aj napriek ekonomickej a stavebnej kríze v roku 2023 osamostatníte a zaobstaráte si vlastné bývanie, ozvite sa nám a spoločne vymyslíme to najvhodnejšie riešenie pre vaše konkrétne potreby a vo vašej finančnej situácii.