Atypické projekty

Ste obec a potrebujete rýchlo navýšiť kapacitu materskej školy?

Pripravujete projekt nového detského centra a hľadáte efektívny spôsob stavby?

Modulárne drevostavby ponúkajú ľubovoľné rozšírenie súčasných budov za polovičnú cenu oproti murovanej konštrukcii, s termínom dodania do 4 mesiacov.

Najvyššia kvalita vyhotovenia zaručuje nízke prevádzkové náklady i maximálny komfort pre pobyt detí i personálu.

Zažiadajte si nás do výberového konania podľa 134/2016 Zb. Zákon o zadávaní verejných zákaziek, radi pripravíme ponuku.

Projektový zámer rozšírenia MŠ Kunštát:

Našli sme ideálne riešenie pre ekonomické a efektívne stavby pre potreby vodných záchranárov.

Kľúčovými vlastnosťami sú variabilita, možnosť vytvorenia oddeleného priestoru pre personál a prípadné zdravotné zásahy, krytú terasu pre maximalizáciu komfortu posádky stanice.

Návrh riešenia fasády a doplnkových prvkov je vyhotovený so zreteľom na maximálnu životnosť v náročnom prostredí, predovšetkým vplyv vlhkosti.

So spoločnosťou Úsporné bydlení sme realizovali zákazky pre stanice vodnej záchrannej služby na vodnej nádrži Hracholusky a priehrade Dalešice.

VZS na vodnej nádrži Hracholusky

Stanicu Vodnej záchrannej služby na vodnej nádrži Hracholusky tvoria 3 moduly zostavené do pôdorysu tvaru U tak, aby tu bola prirodzene vytvorená krytá pobytová terasa. Vo vnútri stavby nájdeme ošetrovňu so skladom, 2 samostatné spálne, spoločenskú miestnosť s kuchyňou a jedálňou a sociálne zázemie. Krytá terasa slúži ako miesto odpočinku zásahovej jednotky medzi jednotlivými výjazdmi.

Stavbu realizovala partnerská spoločnosť Úsporné bydlení.

VZS na Dalešickej priehrade

Stanicu Vodnej záchrannej služby na Dalešickej priehrade tvoria 2 moduly zostavené do pôdorysu tvaru L tak, aby tu bola prirodzene vytvorená krytá pobytová terasa.  Vo vnútri stavby nájdeme ošetrovňu so skladom, spoločenskú miestnosť s kuchyňou a jedálňou a sociálne zázemie. Krytá terasa slúži ako miesto odpočinku zásahovej jednotky medzi jednotlivými výjazdmi.

Stavbu realizovala partnerská spoločnosť Úsporné bydlení.

Bývanie na vode je vrcholná romantika. Pokiaľ uvažujete o obstaraní plávajúceho domu, modulárna drevostavba je ideálnym riešením.

Na plávajúci pontón sa inštaluje štandardným postupom modul podľa projektu. Najvyšší štandard kvality vyhotovenia stavby zaručuje dlhodobú kvalitu so zreteľom na pôsobenie vlhkosti, vetra, striedanie teplôt a prípadný pohyb.

Veľkosť hausbótu je limitovaná len veľkosťou a nosnosťou pontónu a vašimi predstavami.

Návrh a vizualizácia Petr Korecký.

Máte individuálny projekt a chcete ho konzultovať?

Máte vo všetkom jasno a potrebujete váš atypický projekt realizovať?

Neuspeli ste u firiem, ktoré sa zaoberajú len štandardizovanou výstavbou?

Máme riešenie. V spolupráci s našou projekčnou firmou Vám ponúkame možnosť výstavby modulárnych domov na mieru. pozrite sa na 2 konkrétne návrhy, ktoré sme klientovi skreslili a vyrobili na mieru.

Dvojmodul L so sedlovou strechou 3,5+kk
Plocha:
zastavaná 60 m2, úžitková 82 m2
Typ: konštrukcia NED, stavba na kľúč, U stena = 0,15 W/m²K, U strecha = 0,12 W/m²K
Založenie: zemné skrutky Bayo-s (realizátor Chytré základy)
Zaujímavosť: Atypický projekt so sedlovou strechou v časti hlavného modulu a zelenou strešnou terasou nad vedľajším modulom. Modul sa dodáva na kľúč, inštalácia prebiehala na mieste, vrátane dokončovacích prác. Na prepravu boli použité dva ťahače, pričom prvý viezol hlavný modul a druhý viezol vedľajší modul a demontovanú sedlovú strechu. So zreteľom na inštaláciu strechy prebiehali dokončovacie práce necelý týždeň.
Dátum realizácie: 07 / 2018

 

Projekt atypického jednomodulu so sedlovou strechou 3,5+kk
Plocha: zastavaná 64,9 m2, úžitková 82,1 m2
Typ: konštrukcia NED, stavba na kľúč, U stena = 0,15 W/m²K, U strecha = 0,12 W/m²K
Založenie: zemné skrutky Bayo-s (realizátor Chytré základy)
Zaujímavosť: Atypický projekt so sedlovou strechou využíva v čo najvyššej miere vnútorný priestor. Na neveľkom pôdoryse sa nachádzajú 2 izby, kuchyňa s jedálňou a obývačkou a v podstrešnom priestore odpočinková zóna s pracovňou.